Bezpieczeństwo Bitcoina może być powodem, dla którego budynek DeFi został zablokowany.

W przemyśle kryptologicznym chodziło o stworzenie nowego świata finansów, w którym ludzie są odpowiedzialni za swoje własne pieniądze. Tutaj Bitcoin miał być alternatywą dla systemu finansowego, jednak z czasem stał się bardziej zależny od „krypto-banków“. W rzeczywistości, według Matthew Blacka, CTO w Atomic Loans, większość działań wokół Bitcoinu zależy od zdecentralizowanej wymiany i scentralizowanych platform pożyczkowych.

Ta zależność od tych banków kryptograficznych sprawiła, że użytkownicy produktu są narażeni na ryzyko związane z przechowywaniem wraz z innymi, zauważył Black w jednym z ostatnich postów. Jednakże, podobnie jak Bitcoin, Ethereum jest również określany jako bezbankowy system pieniężny, i udało mu się wznieść się ponad scentralizowane banki kryptograficzne poprzez projekty DeFi takie jak MakerDAO i Compound.

DeFi odnotowało ogromny wzrost na przestrzeni ostatnich lat i było jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do rozwoju ekosystemu Ethereum. Jednak to samo było trudne do osiągnięcia w przypadku Bitcoin. Według Blacka, część powodu ma związek z bezpiecznym sposobem budowania Bitcoin, nixing potrzebę rodzaju „smart contract hack“ widoczne na Ethereum. To sprawia, że zadanie budowania na szczycie największego aktywa na świecie jest trudne, podczas gdy brak ekosystemu do budowania aplikacji finansowych na BTC uczynił go kłopotliwym. Zauważono czarny,

„Bez meta-maski lub ekosystemu Web3, brama do budowania na Bitcoin i DeFi jest o wiele trudniejsza.“

Było kilka prób podjętych na Bitcoin DeFi z konkretnie wymiany Atomic Swaps. Ale nie mógł uzyskać wystarczająco dużo trakcji z powodu kilku problemów UI/UX. W rzeczywistości, były inne unikalne projekty stworzone przy użyciu SPV Proof, aby udowodnić, że transakcja Bitcoin Revolution miała miejsce na Ethereum. Pozwoliło to użytkownikom na wykorzystanie Bitcoinu do zakupu aktywów Ethereum na aukcji. Przypadek wykorzystania nie jest jednak zbyt popularny wśród mas i nie zgłaszał wolumenów żadnej notatki.

Mimo, że tokenizacja Bitcoinu jest dobrą aplikacją i obserwuje się wzrost wolumenu, systemy nie są doskonałe. Pomimo wad, pojawiło się kilka projektów, które umożliwiły „DeFi“ korzystanie z natywnej funkcjonalności Bitcoina, takich jak Simplicity, Discrete Long Contracts [DLC] i RGB.

Podróż mówi nam, że trudno było zbudować na BTC, ale społeczność oczekuje, że ekosystem Bitcoinów uczyni go bardziej niezależnym. Nawet jeśli DeFi tylko na BTC jest trudne do osiągnięcia w tej chwili, z ogromnym ekosystemem w zasięgu ręki, może stać się znacznie łatwiejsze.